Alan Adı Tahsis Formu

“com.tr”, “net.tr”, “org.tr”, “gov.tr”, “bel.tr”, “tel.tr”, “av.tr”, “dr.tr”, “k12.tr”, “edu.tr”, “pol.tr”, “tsk.tr”, “kep.tr” uzantılarıyla alan adı tescili yapmak için Alan Adı Tahsis Formu‘nu tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

OlayHost web adresinden –tarafınızdan ya da sizin adınıza– yapılmış olan “alan adı tahsis” başvurunuzun gerçekleşebilmesi için yazılı ve imzalı onayınız gerekmektedir. Bunun için, aşağıda yer alan .PDF ya da .DOC formatındaki başvuru formlarından birini doldurarak kuruluşunuzun antetli kağıdı üzerine yazdırmanız ve kaşeleyip imzalayarak tarafımıza göndermeniz beklenmektedir.

Sözü geçen formu doldururken lütfen aşağıdaki noktalara dikkat ediniz, aksi takdirde fomunuz değerlendirmeye alınmayacaktır.

  1. Lütfen form üzerinde eksik bilgi bırakmayınız.
  2. Formu kuruluşunuzun antetli kağıdı üzerine yazdırmanız ya da doldurmanız gerekmektedir.
  3. Lütfen kuruluş yetkilisinin ad/soyad bilgilerini girmeyi, kuruluş kaşesi basmayı ve imzalamayı unutmayınız.
  4. Kuruluş adına yapılan başvurularda, başvuru sırasında yazılan kuruluş ünvanı ile form üzerine basılan kaşenin birebir aynı olması gerekmektedir. Aksi durumda, yapılan başvuru hatalı bilgi nedeni ile kabul edilmeyecektir.
  5. Alan adı sahibinin kişi olması durumunda, formun elektronik ortamda doldurulup imzalanarak, ilgili kişinin kimlik fotokopisi ile birlikte tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
  6. Formu tarafımıza elektronik ortamda, http://www.olayhost.com adresinden web aracılığıyla ya da faks ile +90 (212) 616 4980 numaradan ulaştırabilirsiniz. (Not: WEB aracılığı ile yollanan formlar daha hızlı işlem görmektedir.)

Microsoft-DOC
Adobe-PDF

Leave a comment

Bir cevap yazın